صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه ایرباس در باره امضای تفاهمنامه خرید 28هواپیما با شرکت زاگرس ایران

شرکت بزرگ هواپیماسازی فرانسه روز پنجشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی که در پایگاه خبری اینترنتی آن انتشار یافت، اعلام کرد: این تفاهمنامه که شامل خرید 20 فروند هواپیمای A320neo و هشت فروند هواپیمای A330neo است، در پنجاه و دومین نمایشگاه هوایی «لوبورژه» پاریس توسط «عبدالرضا موسوی» مدیر عامل شرکت زاگرس و «فابریس برژیه» مدیر عامل شرکت هواپیمای تجاری ایرباس امضا شده است.
 تاکنون هواپیمایی زاگرس تنها اپراتور بزرگ داخلی هواپیمای ایرباس تک راهرو با 11 فروند هواپیمای خانواده ایرباس ای 320 (خانواده‌ای از هواپیمای لاغر پیکر ساخت ایرباس) بوده است. 
بر اساس این بیانیه، سیدعبدالرضا موسوی گفت: از این که توانستیم برای خرید این هواپیماهای جدید با ایرباس توافق کنیم، خرسند هستیم. ما اپراتور وفادار به خانواده ایرباس ای 320 بوده ایم و عملکرد، هزینه های عملیاتی و مقرون بصرفه بودن هواپیمای ایرباس نقطه قوت ما برای سفارش این هواپیما بود. 
وی افزود: این توافق گویای گام عملی نوسازی ناوگان هوایی زاگرس و گسترش عملیات آن در داخل و در سطح بین المللی است.
فابریس برژیه هم از هواپیمایی زاگرس به دلیل اعتماد به کارامدترین محصول تک راهرو و دو راهرویی ایرباس قدردانی کرد و گفت: این توافق به زاگرس اجازه می دهد ناوگان خود را با کمترین تغییر و با استفاده از خدمات منحصربفرد ایرباس توسعه دهد. 
در بیانیه مطبوعاتی ایرباس آمده است: یادداشت تفاهم امضا شده منوط به تصویب از جمله از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) است. ایرباس به اقدام با پایبندی کامل به توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و مقررات مربوطه ادامه خواهد داد. 
مدیر روابط عمومی هواپیمایی ایران ایرتور نیز از امضای تفاهم نامه خرید 45 فروند هواپیمای ایرباس با این شرکت اروپایی خبر داد.
مرضیه جعفرزاده با اشاره به 188 ماه مذاکرات فشرده با مدیران ایرباس و توافق با آنها گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، در مجموع 45 فروند از خانواده 320 NEO شامل ایرباس 318،319،320،321 با ظرفیت های متفاوت از 100 تا 240 صندلی خریداری شده که به مرور به ناوگان هواپیمایی ایران ایرتور اضافه می شوند. 
جعفرزاده افزود: ارزش کلی این تفاهم نامه 4.5 میلیارد یورو است که در فرانسه و با حضور «فابریس برژیه» مدیرعامل ایرباس، «کریستوف موریه» قائم مقام ارشد رییس قراردادهای ایرباس، «رضا موسوی» مدیرعامل ایران ایرتور و «مجید شکاری» رییس هیئت مدیره به امضا رسید.
ایرباس به عنوان شرکت پیشتاز تولید کننده هواپیما در جهان مجموعه ای از کاملترین هواپیماهای مسافربری با ظرفیت 100 تا بیش از 600 صندلی را ارائه می دهد. این شرکت کارخانجاتی در سراسر جهان از جمله فرانسه، آلمان، انگلیس و فرانسه و شعبی در آمریکا، چین، هند، ژاپن و خاورمیانه دارد.
ایرباس به علاوه بالاترین استانداردها در حمایت از مشتریان و اموزش را از طریق گسترش شبکه های بین المللی خود دارد.
دفتر مرکزی ایرباس در شهر تولوز فرانسه است.
اروپام**9158**1663**مترجم: بهجت عباسی**انتشار دهنده: خسرو حسینی

 

انتهای پیام /* 


٠٠:٠٢ - 1396/04/03    /    شماره : ٤٦١٨٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: