صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > روابط اقتصادی خارجی استانها ومناطق ازاد 


بازارچه مرزی شیخ صله کرمانشاه با عراق بازگشایی می شود
اربیل- ایرنا- سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل از آغاز فعالیت بازارچه مرزی شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی استان کرمانشاه با عراق از صبح فردا روز پنج شنبه خبر داد.
 ١٩:٥٨ - 1397/03/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
تجربیات چین در ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
رئیس جمهور چین چند روز پس از جشن سی امین سالگرد تخصیص هاینان به عنوان یک منطقه ویژه اقتصادی، طی بیانیه ای اعلام کرد که طرحی برای تبدیل کل استان هاینان به یک منطقه آزاد تجاری دارد. بسیاری از عوامل در موفقیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چین موثر بوده اند و شاید در هر مورد شرایط و عوامل متفاوت باشد اما در گزارش حاضر به عوامل مشترک موفقیت آنها و درس هایی که می توان از چین گرفت اشاره می شود.
 ١٤:٠٢ - 1397/02/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
خیز مازندران برای صادرات محصولات کشاورزی به قطر
ساری - ایرنا - استاندارمازندران گفت که این استان آمادگی لازم برای صادرات محصولات کشاورزی به کشور قطر را دارد.
 ٠٠:١٧ - 1396/03/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشنهاد تصویب 8 منطقه آزاد مرزی به مجلس در دولت یازدهم
شهرکرد- ایرنا- مدیر هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ریاست جمهوری گفت: دولت یازدهم برای رونق اقتصادی در مرزهای کشور پیشنهاد ایجاد 8 منطقه آزاد اقتصادی را به مجلس ارائه داده است.
 ٢٠:٠٧ - 1396/03/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
علاقه مندی آلمانی ها به همکاری با منطقه آزاد ارس‎
تبریز- ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ابراز علاقه مندی آلمانی ها برای تجدید همکاری با این منطقه آزاد تجاری صنعتی خبر داد.
 ١٨:٥٦ - 1396/03/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش یک هزار بومی برای کار در مجتمع فولاد مکران
مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دستور ویژه ای را برای آموزش یک هزار نفر از افراد بومی به منظور کار در مجتمع فولاد مکران چابهار صادر کرد.
 ٠٠:٣٩ - 1396/02/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
درجلسه شورای عالی مناطق آزاد؛
نقشه محدوده مناطق آزاد سیستان، بانه، اینچه برون، مهران و قصرشیرین تصویب شد
تهران- ایرنا- نقشه محدوده مناطق آزاد جدید سیستان، بانه- مریوان، اینچه برون، مهران و قصرشیرین درجلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی مورد تصویب قرار گرفت.
 ٠١:٤٨ - 1396/02/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعداد گردشگران و درآمد آن در مناطق آزاد اعلام شد
به گفته معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سال گذشته حدود ۱۲ میلیون گردشگر از مناطق آزاد بازدید کردند که ماحصل آن درآمدزایی ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیون تومانی بوده است.
 ٠١:٠٣ - 1396/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
ترکان:813 میلیون دلار کالا در سال 95 از مناطق آزاد تجاری کشور صادر شد
آبادان - ایرنا - دبیر شورایعالی مناطق آزاد و تجاری کشور از صادرات 813 میلیون دلاری کالا از 7 منطقه آزاد در سال 95 خبر داد و گفت:با این میزان صادرات، حدود ۲۷.۵ درصد از هدف ۳۰ درصد افزایشی تعیین شده در زمینه صادرات کالا محقق شد.
 ٠١:٤٢ - 1396/02/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرایط ارایه کارت بازرگانی برای صادرات کالا از مناطق آزاد اعلام شد
تهران- ایرنا- دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران شرایط ارایه کارت بازرگانی برای صادرات کالا از مناطق آزاد تجاری را اعلام کرد.
 ٢٣:٣٩ - 1396/02/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
اعلام علاقه مندی قرقیزستان برای جلب سرمایه گذاری شرکت های مازندرانی
ساری - ایرنا - رئیس مجلس قرقیزستان روز سه شنبه در سفر به مازندران ، علاقه مندی کشورش را برای جلب سرمایه گذاری شرکت های بزرگ این استان بویژه در حوزه کشاورزی اعلام کرد.
 ٠١:٢٩ - 1396/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
درخشش خوب کیش در اقتصاد کشور/ توسعه باید سبب بهبود تراز زندگی مردم شود
کیش - ایرنا - دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت :جزیره کیش درخشش خوبی در اقتصاد کشور داشته است و باید این درخشش منجر به افزایش درآمد ساکنان به ویژه بومیان بشود و نتیجه نهایی توسعه این باشد که مردم در وضعیت بهتری زندگی کنند .
 ٠١:٢٧ - 1396/02/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
منابع مالی اصلی‌ترین دغدغه راه‌آهن چابهار
در طول ماه‌های گذشته دولت یازدهم توانسته با پیگیری‌های جدی که صورت داده دغدغه رساندن ریل به پنج استان کشور را به جایی برساند که ظرف ماه‌های آینده می‌توان امید داشت بسیاری از این پروژه‌ها به افتتاح برسند پروژه‌هایی که با نهایی شدن کار ساخت آنها اولویت‌های دیگر در عرصه ریلی خود را نشان خواهند داد.
 ١٦:٤٧ - 1396/02/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
کیش ایر 6 فروند هواپیمای ATR خریداری می‌کند
دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، از خرید 6 فروند هواپیمای ATR برای ناوگان هوایی کیش ایر خبر داد. علی اصغر مونسان یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد کیش و هواپیمایی کیش ایر را افزودن عمده مراکز استان‌های کشور به جزیره کیش به‌عنوان مقاصد پروازی جدید عنوان کرد.
 ١٣:٥٧ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
افزایش 40 درصدی اقامت گردشگران در منطقه آزاد ماکو
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از افزایش حجم گردشگران نوروزی به منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: نوروز امسال 847 هزار نفر گردشگر به این منطقه آمدند که 30 هزار و 652 نفر در مراکز اقامتی و کمپ های درنظر گرفته شده اسکان یافتند و بقیه در سایر محلهای پیش بینی شده ساکن شدند.
 ١٩:٠٨ - 1396/01/27 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 صفحه بعدی >>