صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > اخبار گردشگری 


پیروزبخت مطرح کرد
توسعه تجارت حلال در بخش گردشگری و منسوجات
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تهیه و تصویب علامت استاندارد حلال در ایران، از برنامه‌ریزی برای توسعه آن برای همه بخش‌ها به ویژه در حوزه صنایع غذایی، گردشگری و منسوجات خبر داد.
 ٠٠:٠٢ - 1396/03/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون گردشگری استان فارس
نباید آلمان‌ها را از دست بدهیم/ دنبال بیمه راهنماها هستیم
معاون گردشگری استان فارس گفت:‌ خون گردشگران آلمانی برای ما رنگین‌تر نیست، پیگیری وضعیت آن‌ها بودیم چون با توجه به حساسیت زیاد گردشگران آلمانی، حفظ چهره‌ی ایران در برابر هجمه‌های احتمالی بسیار اهمیت داشت، وگرنه که به همان اندازه وضعیت راهنما و راننده‌ی تورهای گردشگری برای ما مهم است و ما همچنان پیگیر راهکاری برای بیمه شدن راهنماها و به رسمیت شناختن شغل آن‌ها هستیم.
 ٠١:٢٩ - 1396/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
تعداد گردشگران و درآمد آن در مناطق آزاد اعلام شد
به گفته معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سال گذشته حدود ۱۲ میلیون گردشگر از مناطق آزاد بازدید کردند که ماحصل آن درآمدزایی ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیون تومانی بوده است.
 ٠١:٠٣ - 1396/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنِگی:
50 درصد سهم ایران در گردشگری زیارتی با حمله به سفارت عربستان از بین رفت
تهران - ایرنا - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 90 درصد ظرفیت گردشگری کشور در ارتباط با عربستان و 50 درصد از سهم ما از بازارهای گردشگری زیارتی کشورهای جنوب خلیج فارس با حمله به سفارت عربستان و اقدام غیرحرفه ای و نگاه سیاسی از بین رفت.
 ٢٣:٢١ - 1396/02/10 - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی: لغو روادید سفر به روسیه شامل همه شهرهای این کشور است
ایلام - ایرنا - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: لغو روادید گردشگری سفر به روسیه جامع است و شامل همه شهرهای این کشور می شود.
 ١٩:٢٧ - 1396/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفیر ایران: اشتباه بی توجهی به حجاب بانوان گردشگر در گرجستان با ارائه تذکر پایان یافته است
تفلیس - ایرنا - قوام شهیدی سفیر ایران در گرجستان با اشاره به بروز مواردی از بی توجهی در این کشور به حفظ حرمت حجاب بانوان گردشگر ایرانی، گفت: مواردی از بروز اشتباه در نادیده گرفتن الزام حجاب بانوان گردشگر در گرجستان با تذکرهای ایران و برگزاری مذاکرات پایان یافته است.
 ١٩:٢٤ - 1396/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
فرمول هتلداری سبز در ایران
دنیای اقتصاد: در پی افزایش جمعیت و رواج مصرف‌گرایی در جوامع در حال توسعه،‌ منابع طبیعی در معرض تهدید قرار گرفته و همین عامل، سبب به وجود آمدن جنبش‌هایی با هدف کنترل میزان بهره‌برداری از منابع و اصلاح شیوه‌های مصرف شده است.
 ١٥:٠٠ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری دو اتاق تهران و پاریس در زمینه گردشگری
در دیدار استاندار اودسن فرانسه و رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، صنعت گردشگری و تقویت ارتباطات اقتصادی و فرهنگی میان اصفهان و پاریس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 ١٤:٥٦ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
صدور گواهی گردشگری حلال بر اساس ضوابط سازمان استاندارد
موسسه جهانی حلال با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از این پس، بر اساس استاندارد گردشگری حلال که از سوی سازمان استاندارد ایران تدوین شده، گواهی گردشگری حلال صادر می‌کند.
 ١٤:٥٢ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
بازارسازی صنایع‌دستی ایران در عمان
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور در بازدید از مراکز صنایع‌دستی شهر نزوا در عمان، بر لزوم ایجاد بازارهای جدید فروش صنایع‌دستی ایران در عمان برای توسعه فروش صنایع‌دستی ایرانی تاکید کرد. ب
 ١٢:٤١ - 1396/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
افزایش 40 درصدی اقامت گردشگران در منطقه آزاد ماکو
تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از افزایش حجم گردشگران نوروزی به منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: نوروز امسال 847 هزار نفر گردشگر به این منطقه آمدند که 30 هزار و 652 نفر در مراکز اقامتی و کمپ های درنظر گرفته شده اسکان یافتند و بقیه در سایر محلهای پیش بینی شده ساکن شدند.
 ١٩:٠٨ - 1396/01/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیش‌بینی ایجاد ۱۴۰ هزار شغل در حوزه صنایع دستی
مهمترین خبرهای این هفته به طرح ایجاد ۱۴۰ هزار شغل در حوزه گردشگری و صنایع دستی، اشتغالزایی ۶۳ هزار نفری تعاونی‌ها در سال گذشته، امضای تفاهم‌نامه طرح ملی تکاپو و اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه صندوق کارآفرینی امید اختصاص داشت.
 ١٦:٤٢ - 1396/01/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
چند اقدام‎‌ مفید در گردشگر پذیری ایران ‏
یک کارشناس گردشگری گفت: تحقق اهداف سندچشم انداز در خصوص توسعه ظرفیت گردشگری ایران به کمک بخش ‏خصوصی قابلیت اجرا دارد.‏
 ١٦:٢٣ - 1396/01/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا تهران پایتخت شد؟
شاه همان‌طور که زیر بار سنگینی تاج کیانی روی تخت نشسته بود، با لحنی دستوری گفت بیگلربیگی به همه مملکت سوار بفرستید تا جار بزنند از این لحظه از سواحل ارس تا جیحون و از شام تا ماوراءالنهر زیر نگین شاهی سلسله جلیله قاجاریه هستند و به یمن ساعت سعد بر تخت نشستن ما در این باغ گلستان شاهی، طهران به لقب دارالخلافه ممالک محروسه ملقب می‌شود. حکم ملوکانه ما بر این است به نام پایتخت و سلسله تازه سکه ضرب شود.
 ٠١:٥١ - 1396/01/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
سفر به ایران از نگاه جهانگردان آمریکایی
آن چه می‌خوانید گفته‌های جهانگردان آمریکایی در پس سفر به ایران و برخوردشان با ایرانیان است. تجربه‌هایی جالب و مخالف نگرش‌های کاخ‌سفیدنشیان را در این گفت‌وگوها می‌توان به خوبی دید.
 ٠١:٤٢ - 1396/01/23 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 صفحه بعدی >>