صفحه اصلی > نمایش اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد:

اقتصاد ایران با 400میلیارد دلارتولید ناخالص داخلی کمتراز10 میلیارد دلار بدهی خارجی دارد

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بانک مسکن، حسین قضاوی روز یکشنبه در نشست با مدیران بانک مسکن افزود: این شرایط برای چنین اقتصادی جذاب سرمایه گذاری است و می توان انتظار داشت روند سرمایه گذاری خارجی در کشور طی سال های آینده افزایش پیدا کند تا بخشی از نیاز کشور به سرمایه و ظرفیت سازی برای اشتغال بیشتر، از این محل، برطرف شود.
معاون وزیر اقتصاد افزود: نظام بانکی کشور در چنین شرایطی می تواند به نحو مطلوب، ایفای نقش کند و در این میان، نقش بانک مسکن به عنوان یکی از اعضای موثر شبکه بانکی که حدود 10 درصد از دارایی های نظام بانکی را در اختیار خود دارد، یک نقش کلیدی و اثرگذار خواهد بود. وی با اشاره به تاثیر شگرف بانک مسکن در سال های اخیر، گفت: در مقطع فعلی برای تقویت رشد اقتصادی و اشتغالزایی،‌ باید بخش مسکن به عنوان بخش پیشرو در اقتصاد،‌ فعال شود چرا که اگر تولید و ساخت و ساز در بخش مسکن رونق بگیرد خیلی از بخش های دنباله رو نیز تحریک شده و رونق می گیرند.
معاون وزیر اقتصاد یکی از راه های رونق بخشی به بخش مسکن را تداوم نوآوری های 4 سال گذشته در نظام تامین مالی مسکن عنوان کرد و گفت: ترکیب مدیریتی حاکم در بانک مسکن نوآوری های خوبی را در بانک شکل داد و باعث شد ابزارهای متنوع و نوین تامین مالی در بخش مسکن، فعال شود.
به گفته این مقام مسئول، در دنیای امروز نهادهای اعتباری، دیگر به عملیات سنتی تجهیز سپرده و تخصیص منابع بواسطه آن، متکی نیستند بلکه از ابداعات موثر برای این منظور بهره می برند و در بانک مسکن و سایر بانک های کشور نیز باید ابزارهای نوین مالی فعال شود.
قضاوی با تاکید بر توجه یکسان به عرضه و تقاضا تصریح کرد: بخش مسکن مشروط به تامین مالی متعادل هر دو سمت عرضه و تقاضا، می تواند به لوکوموتیو اقتصاد ایران تبدیل شود و زمینه رشد اقتصادی را فراهم کند. عرضه و تقاضا نیز هر کدام دارای اجزای متفاوتی هستند که تک تک این اجزاء نباید از سیاست ها و ابزارهای تامین مالی مسکن محروم بمانند و لازم است همه اجزای بخش مسکن توسط بانک مسکن به یک اندازه تحت حمایت و پشتیبانی مالی قرار دهد تا زمینه اوج گیری این بخش از حالت رکود به رونق پایدار فراهم شود.
وی اظهارداشت: درمقطع فعلی لازم است مدیران بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی کشور در بخش مسکن، با پشتیبانی از سیاست ثبات نسبی قیمت ها، نسبت به تقویت رشد اقتصادی و اشتغال از طریق بخش مسکن به عنوان موتور پیشران اقتصاد اقدامات لازم به عمل آورد و نوآوری های بانک مسکن در 4 سال گذشته در نظام تامین مالی مسکن را قابل تقدیر دانست.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108**1561** خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار:مژگان توانا

 

 


٢٢:١٩ - 1396/03/21    /    شماره : ٤٥٩٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٢١٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: