صفحه اصلی > نمایش اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور وزیر جهاد کشاورزی: واردات گندم تهمت به دولت یازدهم است

اسماعیل اسفندیارپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره ادعای برخی مبنی براینکه با توجه به پایین بودن نرخ گندم وارداتی که هرکیلو 700 تومان است و خرید تضمینی داخلی که 13 هزارو 300 ریال است برخی گندم وارداتی را به عنوان تولید داخلی به دولت می فروشند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی، از بهمن ماه سال 94 اعلام کرد دیگر کشور نیازی به واردات گندم ندارد.
وی اظهارداشت: در سال 95 میزان یک میلیون و 300 هزارتن گندم به کشور وارد شد که این میزان واردات از محل ثبت سفارش های قبلی بوده است.
وی تصریح کرد: در سال 96 به واردات گندم نان، گندم دوروم و مشتقات آن نیازی نداریم و هرگونه واردات ممنوع است.
وی اضافه کرد: بنابراین زمانی که واردات نداشته باشیم شایعاتی مبنی بر فروش گندم 700 تومانی وارداتی به دولت منتفی است و اینها تنها اتهاماتی است که به دولت تدبیر و امید می زنند.
به گزارش ایرنا، از ابتدای فصل برداشت تاکنون 5.1 میلیون تن گندم به ارزش ٦7 هزار و ٧٠ میلیارد ریال از ٢٧ استان کشور خریداری شده است.
امسال براساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید 2 درصد به مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم (ماکارونی) 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری می شود.


١٤:٣٧ - 1396/04/11    /    شماره : ٤٦٣٨٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: