صفحه اصلی > نمایش اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بنیاد مسکن از آمادگی این بنیاد برای ساخت مسکن درسواحل مکران خبرداد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا شاملو افزود: بنیاد مسکن در صورت تصویب طرح توسعه مکران و تفویض یکسری از مسئولیت‌ها از سوی مجموعه وزارت راه و شهرسازی، ساخت مسکن را در مناطق جنوبی و به ویژه در روستاها و حاشیه شهرها با توجه به طرح‌های عمرانی و همچنین اقلیم منطقه انجام خواهد داد.
شاملو تاکید کرد: خوشبختانه مشاورانی در این رابطه انتخاب شده‌اند و مطالعاتی در این رابطه داشته اند و گروه کثیری از مردم نیز در مناطق جنوبی کشور از تسهیلات مسکن روستایی بنیاد استفاده کرده‌اند. 
با توجه به محرومیت منطقه طبیعی است که باید کمک‌های ویژه ای در این رابطه انجام شود که بخشی از این کمک‌ها به صورت کمک‌های بلاعوض، و بخشی نیز به صورت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت خواهد بود و همه اینها در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد.
** در چهارچوب ضوابط، نیاز مسکن مناطق جنوبی را تامین می‌کنیم
وی افزود: ساخت مسکن در مناطق جنوبی کشور و مکران بستگی دارد به اینکه مردم مناطق جنوبی تا چه اندازه استقبال کنند و همچنین مردم و ساکنان منطقه به چه شیوه‌ای توجیه شوند. 
به گفته وی ، آنچه که در منطقه چابهار مشهود است و تا حدودی نیز در زاهدان، ساخت و سازهای نابسامانی و بی‌برنامه‌ای وجود دارد و تلاش ما بر این است تا با کمک مسئولان محلی، جلوی اینکار را بگیریم. ساخت و سازها را هدایت کرده و در قالب، چهارچوب‌ها و ضابطه مشخص به نیازهای ساکنان پاسخ دهیم.
به گزاشر ایرنا ، دولت یازدهم برای توسعه سواحل مکران برنامه خاصی را در نظر گرفته و قرار است در این سواحل در جنوب کشور چند شهر جدید برای افزایش فعالیت های اقتصادی در منطقه احداث شود.


١٥:٠٣ - 1396/04/11    /    شماره : ٤٦٣٨٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: