معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۶۴
۱۳۹۸/۰۴/۲۲- ۱۱:۳۲

گزارش روزنامه سوئدی از آلودگی‌های گسترده سالمون‌های نروژی

روزنامه سوئدی اسونسکا داگبلادت( SvD ) گزارش مفصلی از تحقیقات پنهانی یک روزنامه نگار و فعال زیست محیطی سوئدی از وضعیت اسفناک مزارع پرورش ماهی سالمون نروژ منتشر کرده است که باعث نگرانی مصرف کنندگان شده و در برخی از شهرها، مصرف کننده عمومی سوئدی مانند شهرداری‌ها و مدارس، مصرف سالمون‌های نروژی را متوقف کرده اند. خلاصه این گزارش به شرح زیر می‌باشد:

          " میکاییل فرودین  Mikael Frödin که یک روزنامه نگار، ماهیگیر و فعال زیست محیطی در شهر اوپسالای سوئد است، در جولای سال 2017، به صورت پنهانی از چند مزرعه (قفس های داخل دریا) پرورش ماهی سالمون نروژی بازدید کرد. چیزی که او دید، بسیار شوک آور بود؛ سالمون‌ها پوشیده از قارچ، شپش و زخم های بزرگ پوستی بودند. به گفته او، پرورش دهندگان سالمون، در بسیاری از  مکان‌ها ، شرایط زیست محیطی فیورد های نروژ را هم تخریب کردند.

          ماهی سالمون، یکی از اصلی ترین کالا در سبد غذایی سوئدی‌ها است، نکته مهم این است که 99 درصد سالمون مصرفی سوئد از نروژ وارد می‌شود. در سال 2017 حدود 39 هزار تن سالمون نروژی به سوئد صادر گردید که برابر است با تقریبا 4 کیلو برای هر شهروند سوئدی.

          میکاییل فرودین قبلا عکس هایی از سالمون‌های بیمار در مزارع آلتافیورد    Altafjord منتشر کرد که دادگاه محلی نروژ او را به خاطر تجاوز به حریم مزرعه، به جریمه محکوم نمود.

          فرودین می‌گوید؛ مزارع پرورش سالمون نروژی در دهه‌های 1980 و 90 به شدت گسترش یافتند و به خاطر محدودیت فضای مزارع، بیماری‌ها هم به سرعت گسترش یافتند. گاهی در یک قفس 60 متری حدود 300 هزار ماهی وجود داشتند. در موارد متعددی نیز ماهی‌های پرورشی، بیماری‌ها را به سالمون‌های وحشی منتقل کردند. مثلا در بهار که بچه ماهی‌های وحشی می خواهند از رودخانه‌ها به سوی اقیانوس اطلس حرکت کنند، از کنار قفس های پرورش ماهی می‌گذرند و شپش های قفس  به آن‌ها هم منتقل می‌شود.

          مزارع پرورش ماهی سالمون، برای دفع آفات، از سمومی استفاده می‌کنند که برای بچه‌ها و زنان باردار بسیار خطرناک است. برخی از این سموم با بیماری‌هایی مانند اوتیسم، مشکلات رشد مغزی، ADHD و کاهش بهره هوشی، ارتباط دارند.

          یک پژوهشگر دانشگاه برگن نروژ می‌گوید؛  شرکت های قدرتمند، تلاش زیادی می‌کنند تا مراکز تحقیقاتی را ساکت کنند و اجازه ندهند اطلاعات درست به مردم منتقل شود چون پول زیادی در این تجارت رد و بدل می‌شود . موسسات تحقیقاتی، ایمیل های خشمگینانه زیادی دریافت می‌کنند. در نروژ حتی در فرایند تحقیقات هم تقلب های انجام دادند تا این آلودگی‌ها پنهان بماند. مثلا برای آزمایش، از ماهی‌های موجود در بازار استفاده نکردند بلکه ماهی‌های غیر پرورشی را به آزمایشگاه بردند که سموم کمتری داشتند.   

          با این حال، سازمان ملی غذایی سوئد، اعتقاد ندارد که ماهی‌های پرورشی، حاوی سموم محیط زیستی هستند و همچنان به خوردن سه تا چهار وعده ماهی در هفته که نیمی از آن باید از ماهی‌های چرب مانند سالمون باشد، توصیه می‌کند. خانم  آنلی ویدن فالک Anneli Widenfalk سم شناس سازمان غذایی سوئد می‌گوید؛ میزان سم موجود در ماهی‌های سالمون به اندازه ای نیست که برای مصرف کنندگانش خطرناک باشد. به گفته او؛ در نمونه‌های بررسی شده سال 2018، از هر 10 ماهی تنها 2 مورد حاوی سم یافت شدند که به میزان خطرناک نبودند.

 

لینک خبر

 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما