معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۱۲۰
۱۳۹۸/۰۴/۲۹- ۱۱:۲۰

نمایشگاه الکامپ تهران: بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

نمایشگاه الکامپ از تاریخ 27 لغایت 30 تیر ماه 1398 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می‌شود.

بیست و پنجمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک موسوم به نمایشگاه الکامپ به عنوان معتبرترین و مهم ترین رویداد فناوری اطلاعات (IT) در ایران از تاریخ 27 الی 30 تیرماه 1398 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران و با شعار " آینده بهتر " برگزار می‌شود.

نمایشگاه الکامپ (  www.iran-elecomp.com ) در عرصه طراحی، ساخت و تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارهای صنایع الکترونیکی، کامپیوتر و دیجیتال در اقتصاد ایران و بزرگترین رویداد فناوری کشور است. الکامپ همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. نمایشگاه الکامپ، آوردگاهی است که سالانه ذینفعان توسعه و تحول اقتصاد دیجیتال با بررسی فرصت‌های بازار به جایگاه‌سازی محصولات و خدمات خود پرداخته و عملکرد سالانه خود را در معرض دید و داوری مشتریان و استفاده‌کنندگان قرار می‌دهند تا با تحریک تقاضای بازار به تعمیق و گسترش اقتصاد کشور یاری رسانند. دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان و عمق‌بخشی به اقتصاد زیست‌بوم فناوری کشور، جز با مشارکت فعال تمامی ذینفعان اقتصاد و تحول دیجیتال در حوزه‌های مختلف الکترونیک، کامپیوتر (سخت‌افزار و نرم‌افزار) و حضور مقتدرانه بازیگران بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و خدماتی کشور محقق شدنی نیست.

در این نمایشگاه که با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا برگزار می‌شود هیات‌های مختلفی از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان نیز حضور دارند.

موضوعات نمایشگاه الکامپ 98 عبارتند از بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و دولت الکترونیک قطعات و تجهیزات موبایل، نرم افزار و سخت افزار، هوش مصنوعی، دیتا سنتر و سیستم های هوشمند، دستگاه‌ها، ماشین آلات و تجهیزات اداری، رباتیک، اینترنت، اپراتورها، امنیت، شبکه و ارتباطات، تجهیزات دیجیتال قابل حمل، تجهیزات سمعی بصری، آموزش و مشاوره و رسانه و سرگرمی.

این نمایشگاه با توجه به نیاز جامعه هر سال گسترده تر شده و بخش‌های متنوعی به آن اضافه می‌شود، امسال نیز علاوه بر روند طبیعی نمایشگاه که ارائه آخرین دستاوردها در این حوزه است، بخش‌های مختلف با عناوین گوناگون در نظر گرفته شده که یکی از این بخش‌های جدید «الکامپ جابز» برای اشتغال و کاریابی دانش‌آموختگان آی تی است، این بخش با هدف اتصال افراد ماهر به کسب‌وکارهای این حوزه دیده شده است.
بخش «الکامپ ترندز» که امسال برای نخستین بار به این نمایشگاه افزوده شده است در سالن شماره ۶ نمایشگاه دایر شده و برای پرداختن به فناوری‌های جدید مانند بیگ دیتا (کلان داده)، بلاک چین (فناوری زنجیره بلوکی) و نظایر آن در الکامپ ۹۸ طراحی شده است.

از آن‌جا که خلق آینده بهتر با درخشش ستاره‌های نوظهور امکان‌پذیر می‌شود، امسال نیز همچون سال‌های گذشته، بخشی از سالن‌های این نمایشگاه به استارتاپ‌ها اختصاص داده شده است، الکام‌استارز که این سال‌ها گل سر سبد نمایشگاه شده، به محلی برای دیده شدن بهتر توانایی‌های کسب‌وکارهای نوپا در ایران تبدیل شده است، امسال نیز سالن‌های ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ میزبان الکام‌استارز و استارتاپ‌ها خواهد بود و قطعاً علاقه‌مندان به این حوزه ایده‌های جذاب و جدیدی را در بین آن‌ها مشاهده خواهند کرد.

همچنین به منظور رونق تولیدات دیجیتال و نوآورانه، بخش الکام گیمز با حضور فعالان و بازیگران زیست‌بوم بازی‌های رایانه‌ای از دیگر بخش‌های مهم و پر مخاطب الکامپ امسال خواهد بود.
افزون بر این، امسال شاهد برپایی الکام‌پیچ (ارائه تیم‌های استارتاپی در حضور داوران) در سالن ۱۳، آوردگاه سرمایه (محلی برای دیدار با سرمایه‌گذاران و ارائه ایده) در سالن ۸ و همچین پاویون شتاب (محلی برای گفت‌وگو با مربیان و افراد باتجربه در این حوزه) در سالن ۷ هستیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما