معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۶۷
۱۳۹۸/۰۴/۳۱- ۱۰:۴۸

اخبار اقتصادی سوییس

مهمترین اخبار و عناوین اقتصادی مندرج در روزنامه‌ها و رسانه‌های سوییس در هفته پایانی تیر ماه 1398 به شرح ذیل می‌باشد :

ارقام رکوردی در زمینه صادرات سوییس                          

منبع خبر: روزنامه آلمانی زبان Berner Zeitung                    

سوییس در سه ماهه دوم سالجاری کالاهائی به ارزش پنجاه و هشت میلیارد و دویست میلیون فرانک صادر کرده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن 1.4 درصد افزایش نشان می دهد. این افزایش قابل توجه در زمینه صادرات را سوییس بیشتر مدیون بخش داروئی و شیمیائی می‌باشد که سه ماهه دوم سالجاری یک افزایش 2.5 درصدی داشته است. ضمنا بیشترین صادرات سوییس هم به اروپا و آمریکای لاتین بوده در حالیکه صادارت به آسیا کاهش داشته است. همچنین واردات سوییس در سه ماهه دوم سالجاری هم بالغ بر پنجاه و یک میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون فرانک بوده که البته افزایش در این زمینه در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، بالغ بر  0.2درصد می‌باشد.

 

بیلان بسیار خوب شرکت داروئی نوارتیس                         

منبع خبر: روزنامه آلمانی زبان Basler Zeitung                       

شرکت داروئی نوارتیس سوییس که یکی از بزرگترین شرکت ها در نوع خود در این کشور و همچنین در اروپا می‌باشد، در سه ماهه دوم سالجاری فروشی بالغ بر یازده میلیارد و هشتصد میلیون دلار داشته که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن، 4 درصد افزایش داشته است. این رقم همچنین حتی بیشتر از آن رقمی می‌باشد که این شرکت و همچنین سازمانهای برآورد کننده رشد اقتصادی برای این سه ماه جهت این شرکت برآورد کرده بودند. سود خالص این شرکت از این رقم در این سه ماهه بالغ بر سه میلیارد و سیصد میلیون فرانک بوده که این رقم هم فراتر از برآوردها از قبل شده می‌باشد.

 

کاهش درآمد بزرگترین شرکت ساعت سازی سوییس         

منبع خبر: روزنامه آلمانی زبان Berner Zeitung 

شرکت سازی «گروه سواتچ» سوییس که بزرگترین شرکت سازنده ساعت های مختلف در این کشور می‌باشد، در نیمه اول سال 2019 چهار میلیارد و هشتاد میلیون فرانک از طریق فروش و صدور ساعت درآمد داشته که این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن 3.7 درصد کاهش نشان می دهد.این شرکت در مقایسه با سال گذشته کلا تحرک کمتری پیدا کرده زیرا شرکت مزبور در کل سال گذشته  فروش خیلی بالائی داشت.

 کاهش مهاجرت های غیر قانونی به سوییس                                                    

منبع خبر: روزنامه آلمانی زبان Basler Zeitung                       

مهاجرت های غیر قانونی در شش ماه اول سالجاری در سوییس تا یک سوم کاهش پیدا کرده است. در حالیکه در شش ماهه اول سال گذشته 9061 نفر بطور غیر قانونی تلاش کرده بودند به سوییس بیایند، این رقم در شش ماهه اول سالجاری بالغ بر 6531 نفر بوده است. نیروهای مرزی سوییس، در این شش ماه، 3357 نفر را در قطارهای راهی سوییس، 2700 نفر را در اتومبیل ها عازم کشور و 459 نفر را هم که از طریق هواپیماها که می خواستند بطور غیر قانونی وارد سوییس شوند ،شناسائی و دستگیر کرده بودند. از طریق آبها فقط 15 نفر دستگیر شده اند و این بخاطر آن است که سوییس راه به دریا ندارد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما