معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۸۷
۱۳۹۸/۰۵/۳۰- ۱۰:۲۷

اخبار اقتصادی رسانه‌های جمعی اوگاندا، بوروندی و رواندا

مهمترین اخبار اقتصادی رسانه‌های جمعی کشورهای اوگاندا، بوروندی و رواندا در هفته پایانی مرداد ماه 1398 شامل موارد زیر بوده است :

کشور اوگاندا

افزایش شمار گردشگران در اوگاندا

سازمان حیات وحش اوگاندا اعلام کرد شمار گردشگران خارجی‌ای که طی سال مالی ۱۹‑۲۰۱۸ از پارک‌های ملی و مراکز حفاظت شدۀ این کشور دیدن کرده‌اند نسبت به سال قبل حدود ٪۱۰ افزایش یافته است. در واقع، این رقم از ۳۰۳ هزار به ۳۴۴ هزار رسیده است. رئیس این سازمان گفت علت بهبود وضعیت گردشگری افزایش تعداد مراکز تفریحی و گردشگری و نیز ثبات نسبی در کشور است. بیشترین گردشگران از آمریکا هستند (۵۸ هزار نفر)، و پس از آن انگلیس (۳۹ هزار)، هند (۳۰ هزار)، چین (۱۹ هزار) و آلمان (۱۰ هزار).

 

وضعیت هشدار شیوع مالاریا در اوگاندا

وزارت بهداشت اوگاندا در گزارشی اعلام کرده است که تعداد مبتلایان به مالاریا در این کشور افزایشِ دو برابری داشته و این تعداد از 100 هزار مورد به 200 هزار مورد رسیده است. رئیس بخش مارلاریا گفته است که شیوع مالاریا از ماه می سال جاری گسترده‌تر شده است و تعداد مراجعات کودکانِ دارای ناراحتی‌های کلیوی به بیمارستان(که نشانه‌ای از بیماری مالاریاست) افزایش چشمگیری داشته است.  

 

اوگاندا عضویت در سازمان‌های بین‌المللی را بازنگری می‌کند

قائم مقام وزارت امور خارجه اوگاندا پاتریکموگُیاPatrick Mugoyaدر مصاحبه‌ای اعلام کرد که دولت متبوعش یک کمیتۀبین‌وزارتی برای بازنگری عضویت اوگاندا در سازمان‌های بین‌المللی تشکیل داده است. این تصمیم در پی آن اعمال شده است که دولت اوگاندا در پرداخت حق عضویت خود در سازمان‌های بین‌المللی موفق نبوده است. آقای موگُیا گفت: در بودجه سال 2015 مبلغ 63 میلیارد شیلینگ (حدود 18 میلیون دلار) برای پرداخت بدهی حق عضویت سالانه اوگاندا در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در نظر گرفته شده بود که تأمین نگردید. وی گفت حق عضویت کشورش در سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای سالانه 28 میلیارد شیلینگ است که یک سوم آن با وزارت خارجه و مابقی با دیگر وزارتخانه‌ها می‌باشد.

 

کشور رواندا

نخستین  همایش فناوری سایبریِ آفریقا در رواندا

در میان تهدیدات فزایندۀ سایبری در آفریقا، رواندا نخستین  همایش و نمایشگاه فناوری سایبریِ قارۀ آفریقا را در ماه مارس سال آینده برگزار خواهد کرد. اعلام شده که میزبان این کنفرانس دولت رواندا و آقای امیر راپاپورت(Amir Rapaport) تحلیلگر و روزنامه‌نگار اسرائیلی می‌باشد.

رواندا و برزیل قرارداد هوافضا امضا کردند

شرکت هواپیمایی رواندا (روانداِیر) به‌زودی می‌تواند به آمریکای لاتین نیز پرواز داشته باشد زیرا دولت این کشور و دولت جمهوری فدراتیو برزیل یک موافقتنامۀ خدمات هواییِ دوجانبه امضا کردند. این سند در کیگالی به امضای طرفین رسید. روانداِیر در ماه ژوئن یک هواپیمای ایرباس A330 را در  مسیر گوانگجوی چین  بکار گرفته  و پیش از آن هم به کینشازا و تل‌آویو پرواز داشت.

 

کشور بوروندی

کمک مالی ژاپن به بوروندی برای مبارزه با سوءتغذیه

دولت ژاپن مبلغ یک میلیون دلار به منظور جلوگیری از سوءتغذیۀ مزمن و حمایت از خانوارهای آسیب‌پذیر به دولت بوروندی کمک کرد. این مبلغ قرار است به خانواده‌های دارای زنان باردار و کودکان زیر دو سال برسد. برنامۀ غذای سازمان ملل، وزارت بهداشت بوروندی و یک سمن به نام Concern Worldwide این پروژه را اجرا خواهند کرد. ساکنان یکی از استان‌های شمالی این کشور به شدت در معرض سوءتغذیه قرار دارند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما