معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۵۹
۱۳۹۸/۰۶/۰۲- ۰۹:۱۹

بررسی جدیدترین آمار اتاق بازرگانی تانزانیا

اتاق بازرگانی، صنعت و کشاورزی تانزانیا ( TCCIA ) در سال 1988 با حمایت دولت تانزانیا و به منظور تقویت بخش خصوصی تاسیس شد. تأسیس TCCIA گامی مهم در جهت حرکت از یک اقتصاد متمرکز و برنامه ریزی شده به سمت اقتصادی آزاد و گسترده در تانزانیا به شمار می آید.

طبق آخرین داده‌های آماری اتاق بازرگانی تانزانیا ( TCCIA ) ، سود خالص محاسبه شده این اتاق در سال 2018 به 160 هزار دلار رسیده است که این مقدار در سال 2017 مبلغ 107 هزار دلار و در سال 2016 مبلغ 67 دلار بوده است. این امر نشان از رشد بالقوه بخش های مختلف سرمایه گذاری و خصوصی در تانزانیا دارد.

رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی تانزانیا آقای فورتیناتوس ماگامبا به عنوان یکی از چهره ای فعال اقتصادی این کشور حضوری پر رنگ در کلیه فعالیتهای بخش خصوصی و منطقه ای تانزانیا داشته و به عنوان شخصیتی کلیدی در این خصوص به شمار می آید. شعار همیشگی وی پیوستن به زنجیره ارزش جهانی و توسعه صادرات در کشورهای در حال توسعه و فراهم نمودن زمینه برای بهبود رقابت پذیری در این کشورها است. وی همچنین مهمترین هدف اقتصادی کشورش را توسعه همکاری‌ها و رفع نیازهای صادراتی و وارداتی با حوزه شرق آفریقا تعریف کرده است.  

طبق گزارش اتاق بازرگانی تانزانیا، درآمدهای سرمایه گذاری این اتاق از 473 هزار دلار در سال 2016 به 620 هزار دلار در سال 2017 رسیده است. ضمن اینکه سرمایه این اتاق نیز از 12 میلیون دلار در سال 2016 به 13 میلیون دلار در سال 2017 افزایش یافته است. در همین چارچوب نیز ارزش سهام متعلق به این اتاق در سال 2017 افزایش قابل توجه 1 میلیون و 200 هزار دلاری  داشته و سود آن به 160 هزار دلار در دسامبر 2018 رسیده است.  

آدرس سایت اتاق بازرگانی تانزانیا – WWW.tccia.com

منبع: روزنامه دیلی نیوز

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما