معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

۱۳۹۸/۰۶/۲۰- ۰۷:۳۰

توسعه بندر دارالسلام در تانزانیا

طبق اعلام انجمن بین المللی بنادر، بندر دارالسلام چهارمین بندر بزرگ ساحل اقیانوس هند در قاره آفریقا پس از دوربان در آفریقای جنوبی، مومباسا در کنیا و ماپوتو در موزامبیک است. تانزانیا سالانه بطور متوسط 250 میلیون دلار برای بهبود ظرفیت و امکانات شش بندر اصلی خود و نیز به به منظور توسعه و رشد صنعتی آنها هزینه می‌کند که این بنادر شامل دارالسلام، تانگا، ام توارا، و بنادر دریاچه‌های ویکتوریا، تانگانیکا و نیاسا می‌باشند.

بندر دارالسلام با ظرفیت یک میلیون تن در سال به عنوان پایتخت تجاری تانزانیا محسوب می‌شود. این بندر بیش از 95 درصد از کل ظرفیت بنادر دریایی این کشور را در اختیار داشته و می توان آن را با توجه به موقعیت استراتژیک خود بهترین نقطه برای ارائه خدمات به کشورهای حوزه شرق و مرکز آفریقا و به عنوان ستون فقرات اقتصاد حمل و نقل کشورهای مالاوی، زامبیا، کنگو، رواندا، بروندی و اوگاندا بشمار آورد. این بندر از طریق خط آهن به مناطق داخلی تانزانیا و بندر تانگانیکا و سایر کشورهای همسایه مرتبط بوده و سالانه حجم عظیمی از کالاها را به نقاط مختلف داخل و خارج تانزانیا منتقل می‌کند. این بندر از سال 2003 به بعد به طور متوسط سالانه 10 درصد رشد در جابه‌جایی کالا داشته است. ضمن اینکه متجاوز از 35 درصد محموله‌های وارداتی به آن نیز به صورت ترانزیت به کشورهای همسایه صادر می‌شود.  

مدیرکل بنادر تانزانیا (TPA) طی سخنانی با اشاره به تلاش های دولت برای گسترش ظرفیت و توان بندر دارالسلام، تاکید کرد:گسترش ظرفیت بنادر باید همگام با گسترش زیرساخت های بین المللی باشد زیرا موفقیت آنها به همکاری میان کشورهای عضو و طرف های ذینفع ( از قبیل اپراتورهای بندر، آژانس های دولتی، نمایندگان حمل و نقل، نمایندگان ترخیص و ارسال کالا و ...) بستگی دارد. علاوه بر آن تأمین بودجه سرمایه گذاری‌های بزرگ در ایجاد زیرساخت بنادر نیز به دلیل ریسک زیاد مرتبط با ساخت و سازهای طولانی و دوره بازپرداخت، متحمل هزینه‌های بیشتری می‌شود که همین امر فشار زیادی را بر مدیریت بنادر تحمیل می‌کند.  

وی همچنین با بیان اینکه حمل و نقل دریایی 80 درصد تجارت جهانی را پوشش می دهد تصریح کرد: عملکرد بخش خصوصی در جذب سرمایه برای پروژه‌های عظیم خوب بوده و این امر به رونق تجارت کمک می‌کند. مدیر کل بنادر همچنین متذکر شد که تأمین اعتبار زیرساخت های بنادر تانزانیا با مشکلاتی همچون فقدان سیاست ها و قوانین مشترک بین کشورهای منطقه، فقدان سیستم های بنادر یکپارچه میان دولت ها و عدم وجود استراتژی‌های مشخص برای طرف های ذینفع در ارتباط است.

در همین راستا وزیر کار، حمل و نقل و ارتباطات تانزانیا نیز اعلام داشته پس از اتمام پروژه گسترش بندر دارالسلام که ظرفیت آن را به 6000 کانتینر در روز خواهد رسید که این دقیقا به معنای دوبرابر شدن حجم این بندر بوده و از اقدامات اساسی دولت در افزایش ظرفیت اقتصادی کشور بشمار می آید. وی افزود هزینه توسعه بندر دارالسلام با همکاری بانک جهانی، 350 میلیون دلار می‌باشد که بخشی به صورت وام و بخشی دیگر به صورت کمک بلاعوض خواهد بود ، ضمن اینکه حدود 70 میلیون دلار نیز توسط اداره بنادر تانزانیا (TPA) تأمین می‌گردد. وی پیش بینی نمود که تکمیل پروژه توسعه بندر دارالسلام تا سال 2020 به اتمام برسد.

 

منابع: روزنامه سیتی زن- روزنامه دیلی نیوز 12/6/98

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما