معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۶۹
۱۳۹۸/۰۶/۲۶- ۰۹:۰۰

روند رو به رشد فعالیت شرکت هواپیمایی ترکیش ایر

علی رغم کاهش میزان تقاضا در صنعت هوانوردی و خطوط هوایی در جهان ، شرکت ترکیش ایر توانسته است در 8 ماه نخست سال جاری میلادی همچنان روند رو به رشد فعالیت جابجایی هوایی مسافران را به نقاط مختلف جهان حفظ نماید .

ترکیش ایر توانست میزان ظرفیت اشغال صندلی هواپیماهای خود را در ماه اگوست سال جاری میلادی به 84.8 درصد برساند که این میزان در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته میلادی 0.6 درصد افزایش نشان میدهد .

شرکت هواپیمایی ترکیش ایر در ماه اگوست سال جاری میلادی توانست میزان ظرفیت حمل مسافران خود به مناطق مختلف در شمال قاره امریکا را  0.4 درصد وخاور دور را 0.3 درصد افزایش دهد .

همچنین این شرکت توانست که میزان ظرفیت جایجایی مسافران ترانزیت به نقاط مختلف جهان را از یک نقطه به مقصد نهایی 9.4 درصد افزایش دهد که این میزان در مقایسه با سال گذشته میلادی رکورد جدیدی برای این شرکت هوایی به حساب میآید .

بررسی ترافیک حمل مسافران هوایی در آگوست سال 2019 میلادی نشان میدهد که میزان ظرفیت اشغال صندلی هواپیماهای خطوط هوایی ترکیش ایر در ماه آگوست سال جاری میلادی 84.3 درصد و در پروازهای داخلی با 0.7 درصد افزایش  رقم 88.4 درصد بوده است .

بخش حمل بار هوایی شرکت ترکیش ایر نیز با نام Turkish Cargo در نظر دارد تا با افزایش فعالیت و ظرفیتهای هوایی خود در آینده ای نه چندان دور به یکی از 5 شرکت نخست جهان در صنعت حمل بار هوایی تبدیل شود .

شرکت حمل بار هوایی ترکیش کارگو در ماه آگوست سال جاری میلادی در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته توانست میزان حجم فعالیت خود را 11.5 درصد افزایش دهد که از این میزان 24.8 درصد حمل بار به منطقه آمریکای شمالی، 12.2 درصد خاور دور و 11.3 درصد به قاره اروپا بوده است.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده در گزارش 8 ماه نخست ترافیک هوایی ترکیه در صنعت هواپیمایی کشوری ، تعداد کل مسافر جابجا شده توسط ترکیش ایر در این دوره زمانی در حدود 50 میلیون نفر میباشد .

میزان حجم تعداد مسافران ترانزیت هوایی توسط ترکیش ایر به مقصد نهایی از طریق ترکیه نیز در این دوره 3.5 درصد افزایش داشته و از ماه ژانویه الی آگوست سال جاری میلادی نیز میزان حمل بار هوایی توسط این شرکت با 10 درصد افزایش به 985 تن رسیده است .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما