معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۵۶
۱۳۹۸/۰۶/۲۷- ۰۹:۲۷

حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه اتحادیه بین المللی مخابرات در بوداپست

نمایشگاه بین المللی اتحادیه بین المللی مخابرات (تلکام 2019 ) با هدف ارائه جدیدترین دستاوردها با محوریت هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیاء (IoT)، بلاکچین (Blockchain)، بیگ دیتا (Big Data) و نسل پنجم شبکه‌ همراه (5G) و همزمان با برگزاری اجلاس جهانی I.T.U ( اتحادیهبین المللی مخابرات) و با حضور شرکت های متعددی از کشورهای جهان از جمله ج.ا.ایران در حوزه فناوری و اطلاعات به میزبانی مجارستان از روز دوشنبه مورخ 18 لغایت پنجشنبه مورخ 21 شهریور ماه سالجاری در مرکز نمایشگاههای بین المللی مجارستان (HUNGEXPO) برگزار شد.

اجلاس اتحادیه بین المللی مخابرات در سال 2019 به  میزبانی مجارستان با حضور آقای هولین ژائو دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات، فرانسیس گری دبیرکل جهانی مالکیت معنوی ، وزیر ارتباطات ویتنام بعنوان میزبان سال آتی و نیز جمعی از مقامات محلی از جمله آقای اوربان نخست وزیر مجارستان، آقای پالکوویچ وزیر نوآوری و ارتباطات و همچنین مدیران مخابراتی از سایر کشورهای دنیا در بوداپست به مدت چهار از تاریخ 18 لغایت 21 شهریور برگزار شد.

 همزمان با برگزاری  این اجلاس، نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و مخابرات با هدف آشنایی و تبادل فناوریهای روز در حوزه اطلاعات و ارتباطات، ایجاد زمینه شکوفایی هرچه بیشتر شرکتها، سرمایه‌گذاریهای کلان و شناساندن پیشرفت های انجام شده در حوزه ICT  از تاریخ 18 شهریور آغاز بکار کرد.

پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران با همکاری شرکت سیتنا بعنوان نماینده نمایشگاههای I.T.U در ایران و با حضور تعدادی از شرکت های خصوصی و دولتی از جمله شرکت کارخانجات مخابراتی ایران I.T.M.C ، مهیمن، دانشمان ، اتصال صنعت میانه، شرکت ابرآروان و سازمان تنظم مقررات و ارتباطات رادیویی دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در معرض نمایش گذاشتند. در جریان برگزاری نمایشگاه شرکت سیتنا جزء برترین‌های برگزارکننده پاویون و شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (T.M.C) بعنوان فعالترین شرکت حاضر در نمایشگاه انتخاب و لوح تقدیر دریافت کرده اند. همچنین در حوزه بهره گیری نوآورانه از I.C.T شرکت مهمین از کشورمان بعنوان شرکت SMEs برتر از دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات جایزه دریافت کردند .

آقای ژائو به اتفاق نخست وزیر مجارستان و همراهان از پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران دقائقی بازدید نمودند. در این بازدید سفیر کشورمان در بوداپست در سخنانی کوتاه با آقای اوربان نخست وزیر مجارستان ضمن معرفی کوتاه شرکت های ایرانی، بر همکاری دو کشور در حوزه فناوری اطلاعات و استفاد از فناوری در حوز های مختلف از جمله آبیاری هوشمند در بخش کشاورزی تاکید نمود.

علاوه بر این آقای ژائو دبیر کل اتحادیه I.T.U  روز چهارشنبه 20 شهریور بطور اختصاصی از پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد. در این بازدید مدیران شرکت های ایرانی علاوه بر معرفی  توانایی خود در حوزه‌ی ICT، از مشکلات تحمیل شده به شرکت‌های ایرانی پس از تحریم‌های آمریکا و از سکوت اتحادیه‌ جهانی ارتباطات در مواجهه با تحریم‌های تحمیلی به شرکت‌های ایرانی ابراز گلایه کردند.وی ضمن اظهار خرسندی از حضور ایران در نمایشگاه امسال،  تاکید کرد که در طی مذاکره با وزرای ارتباطات حاضر در اجلاس، زمینه‌ تعامل هرچه بیشتر شرکت‌های ایرانی در سطح بین المللی را فراهم خواهد نمود.

در این  نمایشگاه تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان و کوچک متوسط نیز از کشورهای چین، کره جنوبی، ویتنام، غنا، اوگاندا، چک و ...آخرین دستاوردهای خود را در حوزهI.T  در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار دادند. 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما