معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۵۸
۱۳۹۸/۰۶/۳۱- ۰۹:۰۰

برگزاری دومین نمایشگاه و فستیوال صنایع هوایی - فضایی– دفاعی تکنوفست Teknofest در استانبول

بزرگترین نمایشگاه صنایع هوایی – فضایی – دفاعی و نظامی تحت عنوان نکنوفست Teknofest برای دومین بار در استانبول در فاصله زمانی 26 لغایت 31 شهریور ماه 1398 در استانبول ترکیه برگزار شد .

این نمایشگاه برای دومین بار با حمایت و پشتیبانی وزارت صنایع و تکنولوژی ترکیه از تاریخ 26 الی 31 شهریور ماه سال جاری در محل فرودگاه آتاتورک برگزار گردید .
دراین نمایشگاه علاوه بر برپایی غرفه‌های مختلف در معرفی توان سیستم ها و تکنولوژهای موجود در صنایع هوایی ، فضایی و دفاعی از سوی شرکتهای مختلف بخشهای خصوصی ، نیمه خصوصی و دولتی ، مسابقاتی نیز در نظر گرفته شده است که در آن شرکتهای مختلف بتوانند توان تکنولوژیک محصولات خود را به معرض نمایش بگذارند .
هواپیمای A400M ، هواپیمای باری نظامی C160 ، بالگردهای سیکورسکی Skorsky CH-47 ، هواپیماهای جنگی F4 2020 ، هواپیماهای آموزشی KT1 و T38 ، هواپیمای امداد و نجات ساحلی CN-235 MSA و انواع بالگردهای پلیس و نیروی انتظامی از جمله محصولاتی بودند که توسط بخش ها وزارتخانه‌ها و شرکتهای مختلف در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شدند .
فستیوال برگزاری مسابقه دستاوردهای تکنولوژیک شرکتها و پارکهای فن آوری مستقل و وابسته به مراکز علمی و دانشگاهی نیز در این نمایشگاه برگزار و دو هزار تیم مختلف در عرصه‌های مختلف تکنولوژیک به رقابت پرداختند  .
در این نمایشگاه 19 مسابقه مختلف در زمینه‌های اختراعات با تکنولوژی‌های زیست محیطی ، هوش مصنوعی ، سیستمهای زیرآبی بدون نفر ، طراحی خودروی پرنده و دستگاههای شبیه سازی برگزار گردید .
تعاداد 17 هزار و 373 تیم مختلف از 122 کشور قبل از برگزاری نمایشگاه برای شرکت در مسابقات مختلف در عرصه‌های گوناگون تکنولوژی به مسئولان ذیربط نمایشگاه مراجعه کرده بودند که در نهایت 2000 تیم توانستند جواز ورود به مسابقات در این نمایشگاه تکنولوژیک را دریافت نمایند .
نمایشگاه تکنوفست استانبول با برخورداری از فضا و امکانات گسترده نمایشگاهی و همچنین وجود محصولات متنوع در بخشهای دفاعی ، هوایی و فضایی ، زمینه مناسبی را فراهم آورده است تا شرکتهای مختلف شرکت کننده بتوانند توان و قدرت خود را در عرصه‌های یاد شده به معرض نمایش گذاشته و بازاریابی نمایند .
سازمان صنایع هوایی و فضایی ترکیه TUSAŞ برای اولین بار نسبت به معرفی ماکت هواپیمای جنگنده ساخت ترکیه ، بالگردهای به نام آتاک و هواپیماهای اموزشی ساخت این کشور اقدام نموده است .
گروه بایراکتار که یکی از شرکتهای مطرح در ساخت تولیدات صنایع هوایی و دفاعی است نیز با شرکت در این نمایشگاه نسبت به معرفی پهبادهای تهاجمی و رهگیری ساخت ترکیه اقدام کرده است .
قرار است که در روزهای برگزاری نمایشگاه تکنوفست استانبول تیم های جنگنده‌های نظامی آکروباتیک به نام ستارگان ترک و نیز هواپیماهای جنگی روسی Su-30 و Su -35 و ، هواپیمای روسی آنتونف وهواپیماهای اطفاء حریق پروازهای نمایشی انجام داده و قدرت و ظرفیتهای تکنولوژیک خود را به معرض نمایش بگذارند .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما