معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

۱۳۹۸/۰۷/۱۰- ۰۸:۳۰

افزایش روز افزون اسراف مواد غذایی در ترکیه

بنیاد پیشگیری از اسراف در ترکیه در گزارش خود اعلام نمود که میزان مصرف میوه و سبزیجات ترکیه در سال 49 میلیون تن میباشد که همه ساله 25 الی 40 درصد آن اسراف شده و دور ریخته میشود . میزان ضایعات و اسراف در مواد غذایی در سال 26 میلیون تن بوده که این میزان برابر با هزینه ای معادل 214 میلیارد لیر ترک میباشد .

میزان اسراف میوه و سبزیجات در ترکیه در سال 12 میلیون تن و معادل 25 میلیارد لیر ترک است . مقدار میوه و سبزیجات دور ریخته شده در سال در ترکیه بیش از 4 برابر میزان صادرات میوه و سبزیجات این کشور  میباشد .
میزان اسراف در بخش نان این کشور نیز روز به روز در حال افزایش بوده و روزانه تعداد 4.9 میلیون و سالانه 1.7 میلیارد عدد نان اسراف میشود .
بررسی میزان مصرف آب در ترکیه و استفاده بهینه از منابع زیرزمینی و سفره‌های آبی در این کشور نشان میدهد که سیاستهای استفاده بهینه از منابع آب در کشور کامل و کافی نبوده و ترکیه در آینده در خصوص تامین آب شیرین با تهدیدهای جدی میتواند روبرو شود . میزان حداقل آب مورد نیاز جهت استفاده در امور روزانه و رفع نیاز بیولوژیک برای هر فرد 25 لیتر بوده که این میزان برای افراد جوامع مدرن و پیشرفته روزانه به 150 لیتر میرسد . در حالی که میزان مصرف روزانه آب در ترکیه به ازای هر فرد برای تامین مایحتاج روزمره و بیولوژیک در این اواخر به 217 لیتر افزایش یافته است .
هر چند که ترکیه از سه سو با دریا احاطه شده است ، اما این کشور از لحاظ برخورداری از منابع آب شیرین وضعیت چندان مناسبی ندارد . میزان بارش سالیانه در این کشور کمتر از میزان متوسط بارش باران در جهان است .
میزان اسراف مواد غذایی در کشورهای پیشرفته معادل 680 میلیارد دلار است و در کشورهای در حال پیشرفت نیز این عدد به 310 میلیارد دلار میرسد . بیشترین اسراف در مواد غذایی مربوط به میوه و سبزیجات میشود و این میزان درآمریکا و اروپا تا حدی است که با آن میشود بیش از 3 برابر جمعیت کل جهان را تغذیه نمود . میزان اسراف مواد غذایی از سوی مصرف کننده‌های کشورهای پیشرفته و مرفه 230 میلیون تن بوده که این میزان معادل میزان تولید مواد غذایی کشورهای آفریقایی به غیر از کشورهای شمال آفریقا است.
 تبیین سیاستهای لازم برای جلوگیری از اسراف افراد جامعه در بخشهای مختلف به ویژه مواد غذایی از معضلات امروز دنیای مدرن و در حال پیشرفت است که هم اکنون از نظر ارزش مالی حجم قابل توجهی را تشکیل میدهد . لزوم اشاعه فرهنگ صرفه جویی و استفاده صحیح از منابع طبیعی موجود برای گذران زندگی افراد میتواند کمک موثری برای برخورداری از یک جامعه سالم و اقتصادی پویا باشد .
صنعت گردشگری ترکیه به عنوان یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار بر اقتصاد این کشور ، خواه ناخواه سبب شده است تا میزان اسراف در این کشور رو به افزایش یابد ورود سالانه حدود بیش از 30 میلیون نفر گردشگر به این کشور و لزوم پذیرایی لازم از آنها در هتل ها و مراکز توریستی شاید بتوان گفت که این میزان اسراف به عنوان تاوانی برای جذب گردشگر و میزان ارز بدست آمده از بخش گردشگری برای ترکیه است  که ناچار به پذیرش آن میباشد .
شاید بتوان گفت که در دنیای امروز و در عصری که تکنولوژی بیش از پیش وارد فرهنگ جوامع بشری گشته است صحبت از مبارزه با اسراف و صرفه جویی چندان هم آسان به نظر نرسد اما ایجاد زیرساخت های لازم با استفاده از تکنولوژی‌های مناسب در استفاده مجدد از پسمانده‌های غذایی میتواند تا حدی از زیانهای اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن جلوگیری نماید .
- استفاده از پسمانده‌های غذایی و تبدیل آنها به خوراک دام و طیور و حتی در برخی موارد تبدیل انها به کودهای طبیعی شاید بتواند تا حدی مایحتاج بخشهای دامداری و کشاورزی را تامین نموده و ازهزینه‌های جاری ناشی از تامین انها جلوگیری نماید .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما