معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

۱۳۹۸/۰۷/۱۶- ۰۹:۰۰

تاسیس کارخانه تولید خودرو توسط شرکت فولکس واگن VW در ترکیه

شرکت آلمانی فولکس واگن یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده خودرو در جهان پس از گذشت یک سال بررسی های لازم در خصوص تاسیس کارخانه تولید خودروهای این شرکت در بلغارستان و یا ترکیه در نهایت ترکیه را برای ادامه فعالیت خود در منطقه انتخاب کرد .قرار است شرکت فولکس واگن در ترکیه نسبت به ساخت و مونتاژ خودرو ، کامیون ، انواع آلات موتوری و انواع وسائط نقلیه ، قطعات یدکی این نوع خودروها ، واردات و صادرات بخش خودرو اقدام نماید .

این شرکت خودرو ساز آلمانی  با ثبت شرکتی در ترکیه به نام شرکت صنعتی خودرو فولکس واگن با سرمایه اولیه 943.5 میلیون لیر ترک در تاریخ 27 سپتامبر سال جاری میلادی تصمیم خود برای فعالیت در منطقه مانیسای ترکیه را اعلام نمود .
بر اساس توافقنامه بین شرکت آلمانی و سازمانهای مربوطه در ترکیه شرکت فولکس واگن میتواند همچنین نسبت به ایجاد مراکز نگهداری ، بندر و تاسیسات شبیه آن اقدام نموده و تولیدات خود را با شرکتهای ترک و خارجی صادر نماید .
با اعلام تاسیس کارخانه تولید انواع خودروی شرکت فولکس واگن در ترکیه ارزش سهام شرکت ترک گروه دوغوش که نماینده انحصاری فروش خودروهای فولکس واگن در این کشور است در بازار بورس استانبول به میزان 5 درصد افزایش یافت .
11 برند مختلف در صنعت تولید خودرو در جهان از قبیل Skoda ، Seat ، Audi ، Lamborghini ، Bentley ، Bugatti ، Porsche ، Ducati ، Scania ، Man و Volkswagen ریر نظر گروه فولکس واگن فعالیت میکند . پیش بینی میشود که برندهای Skoda و Seat نیز در مرکز تولید خودروی فولکس واگن در ترکیه تولید و مونتاژ گردد . میزان ظرفیت تولید خودرو توسط شرکت فولکس واگن در ترکیه سالیانه 300 هزار خودرو اعلام شده است .
شرکت آلمانی فولکس واگن در 33 کشور مختلف از قاره‌های آمریکا ، اروپا ، آسیا و آفریقا دارای 122 مرکز تولید خودرو میباشد که بیشترین مراکز خودروی این شرکت با 20 مرکز در اروپا میباشد .
شرکت فولکس واگن در کل با تولید 365 مدل مختلف خودرو دارای 664 هزار 495 پرسنل بوده و در سال 2018 توانست با کل زیر مجموعه‌های وابسته خود تعداد 11 میلیون و 18 هزار خودرو تولید کند. شرکت فولکس واگن قرار است در ترکیه مرکز بخش گسترش و تحقیقات خود را در خصوص تولید خودروهای برقی نیز فعال نماید .
میزان سرمایه گذاری شرکت آلملنی فولکس واگن برای تولید خودرو در حومه شهر مانیسا در ترکیه 1.4 میلیارد دلار خواهد بود .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما

برچسب‌ها