معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۹۳
۱۳۹۸/۰۸/۲۵- ۰۸:۱۵

بخشنامه بانک مرکزی الجزایر در زمینه مبارزه با پولشویی

بانک مرکزی الجزایر اخیرا در بخشنامه ای به تمامی‌بانک های این کشور اعلام کرده است هر گونه واریز وجه به میزان یک هزار یورو و بیشتر از آن به حساب های ارزی در تمامی‌بانک های الجزایر باید به همراه ارائه اظهارنامه گمرکی صورت گیرد که طی آن منشاء ورود ارز به کشور مشخص گردد.
در حالی که وزیر اقتصاد الجزایر در مجلس این کشور اعلام کرده بود این بخشنامه شهروندان الجزایری را شامل نمی‌شود و تنها برای اتباع خارجی مقیم در این کشور لازم الاجراست، رسانه‌های الجزایر به نقل از بانک مرکزی اعلام داشتنند بخشنامه مذکور تمامی دارندگان حساب ارزی در این کشور را شامل می‌شود. 
این بخشنامه در واقع ابلاغ مصوبه سال 2016 شورای پول و اعتبار این کشور در راستای اجرای درخواست های گروه ویژه اقدام مالی( FATF) در مبارزه با پول شویی و تامین مالی تروریسم است. الجزایر در سال 2016 از فهرست سیاه کشورهای غیر همکار اف ای تی اف خارج شده است. 
خاطرنشان می‌گردد بر اساس قوانین الجزایر، تمامی افرادی که قصد ورود به الجزایر یا خروج از این کشور را دارند در صورت به همراه داشتن مبلغ بیشتر از یک هزار یورو می‌بایست اظهارنامه‌ای در شعب گمرک مستقر در مرزهای خروجی و ورودی این کشور پر کنند. همچنین خروج ارز به صورت نقد و بیشتر از یک هزار یورو نیازمند دریافت مجوز بانکی می‌باشد.  
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما