معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

مشاهده ۱۳۶
۱۳۹۸/۰۸/۲۶- ۰۸:۳۰

آمار جذب سرمایه خارجی در امارات متحده غربی

حجم سرمایه خارجی مستقیم خارجی در امارات در سال 2018 نسبت به سال قبل هشت درصد افزایش داشته است .

حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در شیخ نشین  امارات در سال 2018 نسبت به سال قبل هشت درصد افزایش داشته است. به نقل ازپایگاه خبری نشنال امارات، میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی دومین اقتصاد بزرگ عربی با هشت درصد افزایش نسبت به سال 2017 به 140.3 میلیون دلار تا پایان سا ل 2018 رسیده است سلطان بن سعید المنصوری وزیر اقتصاد امارات با اعلام این خبر گفت که دولت این کشور از طریق اصلاحات ساختاری موفق شده است در شرایطی که میزان سرمایه خارجی ورودی به اقتصادهای توسعه یافته 40 درصد و دراتحادیه اروپا73 درصد کاهش یافته است هشت درصد بیشتر نسبت به سال قبلی سرمایه خارجی مستقیم جذب کند.

المنصوری افزود: امارات مشتاقانه به دنبال توسعه استراتژی‌های جذب سرمایه گذاری خود است تا به قطب مالی منطقه تبدیل شود. به ویژه در حوزه‌های اقتصادی دیجیتالی و فناوری به دنبال افزایش همکاری با طرف های خارجی هستیم.

امارات به مانند بسیاری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در سال های اخیر به دنبال کاهش وابستگی اقتصاد خود به نفت و متنوع سازی اقتصاد خود است این کشور در ماه نوامبر سال گذشته قوانین سرمایه گذاری خود را تغییر داد و اعلام کرد که از این پس سرمایه گذاران خارجی می توانند در 122 پروژه در 13 بخش نظیر انرژی‌های تجدید پذیر، حمل و نقل، کشاورزی و تولید مالکیت صد درصدی داشته باشد. در بین امارت های مختلف دوبی بیشترین سرمایه خارجی را جذب کرده است و ابوظبی پس از آن قرارد دارد. کشورهای آسیایی بیشترین سرمایه گذاری خارجی را در امارات داشته اند و پس از آن اروپایی‌ها و آمریکای شمالی قرار دارد. در سه ماهه نخست امسال امارات 504 میلیون درهم سرمایه مستقیم خارجی جذب کرده است که منجر به اشتغال زایی برای 539 نفر از اتباع این کشور شده است

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما