معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

۱۳۹۸/۰۶/۲۶- ۰۸:۰۰

برپائی نمایشگاه استانی مرکز یاسپرین (مجارستان)

نمایشگاه سالانه ی تجاری و بازرگانی استان یاسپرین مجارستان، به مدت دو روز با حضور یک شرکت ایرانی عرضه کننده صنایع دستی کشورمان از تاریخ 15 لغایت 17 شهریور ماه، با حضور تعدادی از مقامات کشوری و استانی از جمله آقای پیتر سیارتو وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان و همچنین شهردار، سفیر ج.ا.ایران ،رئیس اتاق بازرگانی و مدیران شرکت های مهم استانی در محل برگزاری نمایشگاه شهر یاس برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، آقای سیارتو وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه، در بخشی از سخنان  خود به اقدامات دولت در پیشرفت و توسعه استان در حوزه‌های تولیدی ، راه و ساختمان و ایجاد اشتغال در این استان اشاره و افزود: در حال حاضر حدود 3300 شرکت کوچک و متوسط در این استان در حال فعالیت می‌باشند. وی در ادامه با تاکید بر توجه و اهمیت دولت بر رشد و توسعه اقتصادی کشور تصریح کرد: مجارستان از نظر شاخص جمعیت در رده 94 جهانی قرار دارد ولی از نظر رشد و توسعه اقتصادی در جایگاه 35 قرار گرفته که این آمار نشان از برنامه ریزی درست و هدفدار دولت در جهت پیشرفت اقتصادی کشور بوده و به همین دلیل در حال حاضر شاخص رشد اقتصادی کشور بالای 5 درصد می‌باشد.  در ادامه این مراسم شهردار یاسپرین نیز در سخنانی ضمن تشکر از وزیر امور خارجه و تجارت برای حضور در این مراسم، در سخنان کوتاهی به تشریح اهداف برگزار این نمایشگاه پرداخت. در خاتمه این برنامه از تعدادی از فعالان تجاری و مدیران شرکت های تولیدی با اهدای لوح  و جایزه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در ادامه نمایشگاه رسماً آغاز بکار نمود و حاضرین از غرفه‌های شرکت های مختلف بازدید نمودند. این نمایشگاه با حضور بیش از 30 شرکت متشکل از تولیدکنندگان از نواحی مختلف استانی در بخش های مواد غذایی، تولیدات صنعتی، صنایع ساختمانی، خودرو، الکترونیک، صنایع دستی، برپا گردید در این نمایشگاه نماینده غرفه کشورمان نیز محصولات صنایع دستی اعم از خاتم کاری، قلم کاری، گلیم بافی، قالیچه و آثار ادبی مشاهیر ایران در حوزه شعر و ادب  را  در معرض نمایش گذارده و مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما